ЦИФРОВІ ІННОВАЦІЇ ТА ЇХНІЙ ВПЛИВ НА КОНКУРЕНТНОСПРОМОЖНІСТЬ БАНКІВ

Автор(и)

  • Ольга Вовчак доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри банківської справи та фінансових технологій Навчально-наукового інституту банківських технологій та бізнесу Університету банківської справи https://orcid.org/0000-0002-8858-5386
  • Наталія Гонгало здобувач освітнього ступеня «магістр» Навчально-наукового інституту банківських технологій та бізнесу Університету банківської справи»

DOI:

https://doi.org/10.18371/2221-755X3(39)2020225116

Анотація

Обґрунтовано доцільність використання інновацій у банківському секторі України. Визначено їхню роль у період формування п’ятого етапу інформатизації суспільства та створення нового технологічного функціонування як національної, так і світової економіки. Здійснено теоретичний аналіз дефініцій «інновація» і «банківська інновація», розглянуто зміст банківських інновацій, які нині використовуються банківськими установами в Україні, розкрито переваги і недоліки їх застосування в банківській діяльності. Досліджено вплив інноваційної складової на забезпечення конкурентних переваг банків України та місце і роль у діяльності банків загалом, зростання рівня довіри до них, лояльності клієнтів і підвищення рівня ефективності їх функціонування. Проведено дослідження використання банками України різних цифрових технологій у своїй діяльності та визначено їхнє рейтингове місце згідно з проведеним дослідженням. Також визначено основні ризики, які виникають при введенні різного роду нововведень у банківський бізнес, і розглянуто чинники, які прямо чи опосередковано можуть перешкоджати розвиткові інновацій у банківському секторі України. Запропоновано використання найбільш прийнятних шляхів переходу банків до блокчейн-системи і цифрової технології «BigData», які нині широко використовують провідні банківські установи у світі.

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-12-29

Номер

Розділ

Проблеми і перспективи розвитку банків та небанківських фінансових установ у сучасних умовах