МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ДО ДІАГНОСТИКИ ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА З УРАХУВАННЯМ ФАКТОРУ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.18371/2221-755X3(39)2020225583Анотація
Досліджено проблемні питання впливу конкурентоспроможності підприємства на його фінансову безпеку i методик діагностики фінансової безпеки підприємства. Здійснено структуризацію факторів у взаємозв’язку фінансової безпеки i конкурентоспроможності підприємства. Доведено, що обидва явища зумовлені впливом зовнішнього середовища, яке в ринковій економіці постійно змінюється. Але водночас вони залежать від внутрішніх факторів, до яких віднесено наявність і достатність фінансового потенціалу підприємства та якість системи управління. Здійснено критичний аналіз методичних підходів до оцінки фінансової безпеки підприємства і запропоновано розраховувати інтегральний показник фінансової безпеки підприємства на основі якісної оцінки рівня значень індикаторів, а саме механізм перетворення кількісних різновимірних значень індикаторів на основі застосування функції бажаності Харрінгтона. Для кожного показника одержано п’ятиінтервальну шкалу оцінювання, яка дозволяє не тільки отримати якісне визначення фактичного значення, а й слугує індикатором впливу конкурентоспроможності на фінансову безпеку підприємства.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Сергій Криниця , Юлія Тригуб

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори наукових статей, які публікуються у Віснику, погоджуються з наступними умовами:
– автори залишають за собою право на авторство своєї наукової статті та передають журналу право першої публікації цієї наукової статті на умовах ліцензії CC Attribution (Creative Commons Attribution License), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану наукову статтю з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної наукової статті та першу публікацію наукової статті у Віснику Університету банківської справи Національного банку України (м. Київ);
– автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової статті у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію наукової статті у Віснику.