ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ У ГОСПОДАРСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.18371/2221-755X3(39)2020225613Анотація
Дослідженно основні напрями правового регулювання безготівкових розрахунків у господарській діяльності. Доведено, що розрахунки в господарської діяльності — це господарські правовідносини, що виникають у зв’язку з виконанням грошових зобов’язань, у силу закону або договору. У свою чергу, вони є частиною грошового обігу, який регулює держава з метою забезпечення перерозподілу фінансових ресурсів держави і контроль за їх використанням. Установлено, що предметом регулювання інституту безготівкових розрахунків виступають не лише господарські, цивільно-правові відносини, що виникають між клієнтом і банком, адміністративно-фінансові, а також інформаційні відносини, які пов’язані з обігом документів у паперовій та електронній формі, оскільки під час здійснення безготівкових розрахунків утворюються документи, передбачені нормативно-правовими актами Національного банку України і в більшості випадків йде обмін інформації між банками і платіжними системами про рух коштів, що зберігаються на розрахункових рахунках платників та отримувачів коштів. Зазначається, що з’ясування генези розрахунків, виявлення співвідношення між правовим регулюванням первинних форм розрахунків і сучасним правовим забезпеченням розрахунків у господарській діяльності надасть можливість установити специфіку й особливості розвитку правового регулювання безготівкових розрахунків, сприятиме визначенню напрямів удосконалення господарсько-правового регулювання безготівкових розрахунків у сучасних умовах.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Aртем Koлісник, Станіслав Пилипишин , Олександр Авраменко , Людмила Потапенко

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори наукових статей, які публікуються у Віснику, погоджуються з наступними умовами:
– автори залишають за собою право на авторство своєї наукової статті та передають журналу право першої публікації цієї наукової статті на умовах ліцензії CC Attribution (Creative Commons Attribution License), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану наукову статтю з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної наукової статті та першу публікацію наукової статті у Віснику Університету банківської справи Національного банку України (м. Київ);
– автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової статті у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію наукової статті у Віснику.